Nové webové stránky MŠ Moravánek

• 01-08-2018 19:08
Body:

Vážení návštěvníci našich stránek, tedy především vážení rodiče našich nejmenších. Dovolte nám představit nové webové stránky, které jsme pro vás připravili pro nový školní ročník 2018/2019. Důvodem ke změně bylo několik. Věříme, že se vám nové stránky budou líbit. Když rozkliknete tuto aktualitu, dozvíte se ještě více.

Snadnější a přehlednější přístup pro rodiče

Veškeré informace jsou dostupné přehledně z horního menu stránek. Jednotlivé záložky jsou dostupné na 1 kliknutí myši, při výběru třídy zvolíte odpovídající z rolovacího menu. Aktuality, tedy obsah stránek, který vás jako rodiče bude nejvíce zajímat, jsou dostupné z více míst. Posledních 5 nejnovějších aktualit, které patří celé školce, školce MŠ I (Berušky, Koťátka, Sovičky) nebo školce MŠ II (Kuřátka, Motýlci) je vidět na úvodní stránce Domů.

Seznam všech aktualit, tedy aktualit jak školy, tak jednotlivých tříd, zobrazíte přes menu Aktuality. Na stránce se zobrazí 5 posledních nejnovějších aktualit, zároveň je možné se pomocí přepínání stránek dostat také k aktualitám starším.

Aktuality, týkající se pouze dané třídy, se zobrazí pod jednotlivými třídami, tedy menu Třídy.

Nová svěží grafika a podpora responsivního zobrazení

Při návrhu jsme se snažili stránky zpracovat tak, aby byly vizuálně přívětivé, na pohled hezké a bylo příjemné s nimi pracovat. Pravda, s barvami se nešetřilo, protože webové stránky mateřské školky k tomu přímo vybízejí. Kromě prohlížení stránek na počítači, je nyní snadné stránky ovládat také přes mobilní telefon, či tablet. Přes ikonku Menu si otevřete výběrové menu a pak již lehce potvrdíte svůj výběr.

Administrace stránek pro zaměstnance školky

Původní stránky již nevyhovovali pro pravidelnou aktualizaci obsahu, především pak přidávání nových článků nebo vytváření fotogalerií. Zaměstnanci školky mají nyní silný nástroj, který je připravený sloužit bez zásahu dalších několik let. Veškerý obsah stránek mají nyní ve své správě zaměstnanci školky a zásahy administrátora stránek tak budou minimální. Kromě jiného, je například možné uživatelsky přidat nová menu nebo podmenu, což bude určitě výhodou, pokud se v naší školce otevře další třída.